Халықаралық қатынастар және дипломатия

Гранттар саны

• Халықаралық талдау

2023 жылға арналған өзекті ақпарат.

Бұл не?

«Халықаралық қатынастар және дипломатия» UIB университетінде ҚР СІМ, оның шет елдердегі мекемелері, мемлекеттік ведомстволары, қоғамдық ұйымдар, заң шығарушы және атқарушы билік органдары үшін халықаралық қатынастар және дипломатия саласында жоғары білікті мамандар даярлайды. Кенжеғали Сағадиев атындағы Халықаралық бизнес университетінде осы білім беру бағдарламасы бойынша бакалаврлар мен магистрлерді даярлаудың бірегейлігі жоғары кәсіби профессорлық-оқытушылық құрамнан, болашақ мамандарды іргелі тілдік даярлаудан, үздік әлемдік университеттердің бағдарламаларына сәйкес келетін пәндердің тақырыбы мен мазмұнынан, академиялық ұтқырлықтың кең мүмкіндіктерінен және қос диплом алудан тұрады. Біздің университеттегі білім беру бағдарламасы шетелдік жоғары оқу орындарының бағдарламаларына сәйкес келеді.

Халықаралық талдау

Осы мамандықтың түлектері кім жұмыс істейді?

UIB университетінде «Халықаралық қатынастар және дипломатия» мамандығын бітіргеннен кейін сіз осы бағыттар бойынша жұмысқа орналаса аласыз:

• Референттер;
  • Саясат саласындағы сарапшылар;
  • Халықаралық қатынастар саласындағы консультанттар;
  • Сыртқы саяси шолушылар;
  • Аудармашылар және т. б.

Алынған дағдылар

«Халықаралық қатынастар және дипломатия» бағдарламасы бойынша оқитын студенттер оқу барысында келесі салаларда Дағдылар мен білім алады:

• Жетекші әлемдік державалар мен Қазақстан Республикасы үшін геосаяси жағдайларды әлеуметтік-саяси талдау және болжау дағдыларын қолдану;
  • Стратегиялық міндеттердің шешімін таба білу;
  • Әлемдегі қазіргі геосаяси жағдайдың факторларын ескере отырып;
  • Әлемнің әртүрлі аймақтарындағы саяси жағдайлардың дамуын болжау;
  • Халықаралық терроризм эволюциясының негізгі тенденцияларын және осы құбылысқа қарсы күрес бойынша әлемдік қоғамдастық қолданатын шаралардың сипатын талдай білу.

Тәжірибелік оқытушылардың 70% – дан астамы UIB-тің ерекшелігі-бұл практикалық білім университеті. Бұл біздің оқу орнымыздың ең маңызды бәсекелестік артықшылығы, ол мамандарды даярлаудың практикалық бағытын күшейтуге басымдық береді

Осы салада жұмыс істейтін табысты адамдардың мамандандырылған шеберлік сыныптары, семинар-тренингтері, қонақ дәрістері

Мамандандырылған бағдарлама тыңдаушының тілектері мен мүмкіндіктерін ескереді: Жеке оқу-тақырыптық жоспарда пәндерді оқытудың тізбесі мен реттілігі, сабақтардың тақырыбы мен олардың уақыты, сондай-ақ тыңдаушы өз жұмысында тікелей кездесетін сұрақтарды қоя алатын негізгі мамандандырылған пәндер бойынша оқытушымен жеке-жеке кеңес беру мүмкіндігі бар

Ғылыми орталық